Alpha Strachocin 2022/23 – Ruszyły zapisy!

projekt plakatu: Kasia Rosłaniec

Zapraszamy na sesję inauguracyjną:

Poniedziałek, 17 października 2022 r. o godzinie 19:00, ul. Tatarakowa 1, Wrocław

Abyśmy mogli przygotować odpowiednią liczbę miejsc wypełnij formularz.

 

Wszyscy nosimy w sobie pytania związane z sensem życia i z naszą wiarą lub jej poszukiwaniem. W codziennym zabieganiu nie znajdujemy czasu albo odwagi aby szukać na nie odpowiedzi.

Czy jest w tym życiu coś więcej? Czy w chrześcijaństwie jest coś więcej niż tylko tradycje, obyczaje i obrzędy?

Jezus powiedział o Duchu Świętym: “otrzymacie Jego moc”. Czy doświadczyłeś już Jego mocy w swoim życiu? Św. Paweł pisał “Radujcie się w Panu, jeszcze raz powtarzam – radujcie się!”. Czy radość to coś co czujesz na myśl o Bogu, coś co napełnia cię w trakcie modlitwy? Jaki sens ma śmierć i zmartwychwstanie Jezusa dla nas żyjących tu i teraz w zabieganym świecie 2020 roku? Czy Bogu zależy na tobie? Czy chce zaspokoić twe najgłębsze pragnienia, rozwiązać twoje problemy?

 Alpha to jedyna w swoim rodzaju szansa, aby wypowiedzieć swoje pytania i usłyszeć co inni myślą na ich temat; to miejsce, w którym ludzie z różnych środowisk i z różnym doświadczeniem mogą się spotkać, aby rozmawiać o życiu i o wierze chrześcijańskiej. W swobodnej i otwartej atmosferze, w której można powiedzieć wszystko, o wszystko zapytać, wszystko zakwestionować. Bez presji, bez zobowiązań, bezpłatnie.

Krzysztof, niedawny uczestnik Alphy tak opisuje swoje doświadczenie:

DLA KOGO JEST ALPHA?

 Alpha jest przeznaczona dla osób na każdym etapie rozwoju chrześcijańskiego. Zarówno dla tych, którzy nie chodzą do Kościoła, a chcieliby zapoznać się z wiarą chrześcijańską, jak również dla Chrześcijan, którzy pragną rozsmakować się w wierze. Niektórzy chcą rozpatrywać kwestie istnienia Boga, co dzieje się po śmierci, inni przychodzą rozmawiać o szczególnych zagadnieniach, zrozumieć wiarę innych ludzi, czy zgłębić sens życia.

JAKA JEST FORMUŁA SPOTKAŃ?

Każde spotkanie składa się z 3 części:
❶ pyszna kolacja
❷ treściwy wykład
❸ porywająca alphadyskusja

Wykłady dotyczą najważniejszych spraw w życiu, fundamentów wiary i służą jako start do dyskusji w mniejszych grupach.
Na Alphie możesz słuchać lub być wysłuchanym, poruszyć tematy, o których nie rozmawiasz w domu i pracy.
Nie musisz jednak zabierać głosu.

ILE KOSZTUJE UCZESTNICTWO?

Uczestnictwo w Alphie jest bezpłatne.

CO JEŚLI NIE BĘDĘ CHCIAŁ KONTYNUOWAĆ KURSU?

Zależy nam, aby każdy czuł się dobrze podczas spotkań Alpha. Jeżeli ktoś czuje, że nie jest to miejsce dla niego może zakończyć kurs w każdym momencie.

Już 24 miliony ludzi w 169 krajach uczestniczyły w Alphie! Spróbuj i ty!