Spotkania Kompanii Jonatana w czasie epidemii

Drodzy Rodzice Młodzieży – Nastolatkowie – Dzieci

Kochani!!!

Chcemy, aby spotkania Kompanii Jonatana odbywały się w normalnym trybie, jak i wszystkie inne wydarzenia związane z Kompanią Jonatana.

Jednak!!!

Obecne obostrzenia nakładają na nas obowiązek noszenia maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej. Wymóg ten jest także konieczny i obowiązkowy dla funkcjonowania Kompanii Jonatana. Dlatego dla „zapominalskich” przed wejściem do kościoła będzie możliwość otrzymania maseczki ochronnej. Przed wejściem – jak dotychczas – będzie także stał płyn dezynfekujący ręce. Osoby, które bez uzasadnienia będą chciały uczestniczyć w spotkania bez maseczki proszone są o nieprzychodzenie na spotkania. Ograniczony dostęp jest także dla osób chorych na COVID-19, podczas kwarantanny i mających kontakt z osobą chorą. Obecny czas pandemii jest wymagający dla nas wszystkich. Jesteśmy poddani presji strachu, wynikającej z możliwości zakażenia i choroby. Spotkania KJ nie są wyjątkowym miejscem zakażenia. Szkoła, przystanek, sklep, pizzeria itd. mogą być również takimi miejscami.

Zachęcamy!!! Nie bójmy się!!!

Strach pandemii będzie na nas wpływał. Niemożliwość przewidzenia sytuacji niech nie ogranicza nas w przychodzeniu na piątkowe spotkania i codziennym funkcjonowaniu. Wiara, modlitwa, zdrowy rozsądek, wskazania sanepidowskie – na dzisiejszy dzień – są jedynymi możliwościami zdrowego funkcjonowania.

W imieniu osób odpowiedzialnych za Kompanię Jonatana,

Artur Skowron