Diakonia muzyczna

W Kompanii Jonatana rozwijamy się także muzycznie, w ramach naszej wspólnoty funkcjonuje diakonia uwielbienia. Co piątek na naszych spotkaniach wspólnie modlimy się śpiewem i grą na instrumentach.

Od kilku lat możemy szkolić nasze umiejętności, dzięki comiesięcznym warsztatom z panem Kubą Tomalakiem – twórcą muzyki uwielbieniowej i liderem zespołu Abba Pater Music. Od tego czasu graliśmy już na kilku większych wydarzeniach organizowanych przez Odnowę w Duchu Świętym, takich jak Ogólnopolskie Czuwanie w Częstochowie oraz Dzień Jedności Odnowy Archidiecezji Wrocławskiej, Ostrołęckie Spotkanie Charyzmatyczne czy Kaliskie Forum Nowej Ewangelizacji.

Ponieważ chętnych do grania i śpiewania nie brakuje, niedawno w ramach najstarszej grupy wiekowej powstał już drugi zespół.

Rozpoczęliśmy także pracę nad tworzeniem zespołu w grupie wiekowej 11-14 lat.

„Chwalcie Go dźwiękiem rogu, chwalcie Go na harfie i cytrze! Chwalcie Go bębnem i tańcem, chwalcie Go na strunach i flecie! Chwalcie Go na cymbałach dźwięcznych, chwalcie Go na cymbałach brzęczących: Wszystko, co żyje, niech chwali Pana! Alleluja.”

– Ps 150, 3-6